Novinky

Akce Olšavy v následujících třech měsících

září 8

Olšava oslavila šedesátku

V sobotu 18. 6. se znovu po 5 letech sešly početné generace Olšaváků v brodském Domě kultury. Už mezi 14.—15. hodinou se scházeli první účastníci a vítání a objímání pokračovalo po celé odpoledne. Už tradičně se fotíme na schodech u Muzea a sochy J. A. Komenského, což je prý jediné místo v Brodě, kam se všichni vejdeme.

Program probíhal tentokrát formou vzpomínání. Jeho režisér Olin Kopunec ve spolupráci s ostatními vsadil na nejstarší hudební, pěvecká a taneční čísla Olšavy, kde si každý z těch bývalých mohl klidně představit sám sebe někde v průběhu těch 60 let trvání souboru..

V mluveném slovu moderátorů – Olina Kopunce i Heleny Vystrčilové (oba patří do početné olšavské rodiny) došlo na to správné vzpomínání – historky, zážitky, zájezdové „občasníky“.

V jednu chvíli se na pódiu historicky setkali 4 olšavští primáši – nejstarší Mirek Procházka, který kdysi zaučil svého nástupce Luboše Málka, ten se dnes v programu podělil o prim s těmi mladšími – Tomášem Zubrem a Mirkem Vaňkem. Sólově zpívali Vlasta Grycová, Jaroš Hrbáč, Majka Rosenfeldová, Luboš Málek, Hynek Sušil, Lenka Bařinová, Petra Hrubošová.

Ve čtyřech skupinách tančily Olšavačky, Oldšavačky, děvčata z Olšavěnky a královny pódia old ladies – samozřejmě bosky jako kdysi.

Největší „bombou“ programu se stal jeden z nejstarších tanců luční „dívčí hry“ (aut. Z. Jelínková). Ve čtyřech skupinách tančily Olšavačky, Oldšavačky, děvčata z Olšavěnky a královny pódia old ladies – samozřejmě bosky jako kdysi. Zaslouženě sklidily největší potlesk a ovace. A jak jsem si všimla, náležitě si své vystoupení
i úspěch užívaly.

Po vystoupení opadla nervozita a tréma účinkujících i organizátorů a všichni přítomní se mohli v klidu, do sytosti a podle chuti bavit tancem, zpěvem, hraním, povídáním, vzpomínáním či prohlídkou fotek mapujících celých 60 let. Do pozdních nočních hodin vydrželi ti nejvytrvalejší. Tak zase ve zdraví a pohodě za 5 let!

Za Olšavu a celý přípravný tým
Lenka Švehlíková